10 dalykų, be kurių neapsieina nė vienos žiemos šventės

Kalėdos – labai specifinis metų laikotarpis. Jam kiekvienas ruoštis pradeda skirtingai, kai kurie jau pageltus lapams nekantriai laukia sniego, kiti tik gruodžio 23ąją nusprendžia nuvažiuot nupirkti dovanų ir keikiasi užstrigę kamščiuose. Tačiau, ir taip aišku, kad magiškosios šventės nepalieka abejingų, kad ir kaip stengiamasi nuslėpti tą neapykantą ar džiaugsmą kalėdinėmis dekoracijos. Iš mano išgyventų 17 švenčių maratonų, štai 10 dalykų, kurie būdingi ateinant šventėms, na, beveik kiekvienais metais:

1.Prieššventiniu laikotarpiu – nesiliaujantys aplinkinių ginčai dėl to, kada gi REIKIA namie statyti eglutę ir jau galima pradeti puošti prekybos centrus. Ta prasme, tai tik dekoracijos, kiekvienas pradeda kalėdų laukimą skirtingai, statykitės jolačkas nors ir rugsėjo 1ąją. Chill, žmonės, nebūtina kiekvieną kartą instagraminti ir piktintis dar lapkritį Panoramoje pastatyta egle.

2. Pasiutęs apsipirkinėjimas prieš pat Kalėdas. Kai įeini į akropoli ar ozą ir pirma kilusi mintis: “Aš net nežinojau kad tiek žmoniu gali tilpti į vieną prekybos centrą”. Sutinki pažįstamų, nematytų porą metų, nešnekant apie neiškenčiamą triukšmą, mažų vaikų zyzimą, nuolaidas viskam ir kelių kilometrų ilgio eiles prie kasų.

3. Netikėtai užklumpanti kalėdinė nuotaika pajautus mandarinų kvapą, išgirdus “all i want for christmas”, vaikščiojant po krintančiu sniegu sutemus arba žiūrint “vieną namuose”. Prisipažinkim, juk kiekvienas karts nuo karto pasijaučiame magiškai, kaip vaikai.

4. Visiškas proto užtemimas išgirdus klausimą “Tai ko norėtum dovanų?”. Kodėl visus metus laisvai išvardinčiau visą tukstantinį sąrašą daiktų, kurių, nu, labai reikia, bet neišgaliu nusipirkt, o dabar atsitinka taip? Arba būti vaiku ir gauti tiesiog kalnus žaislų būdavo žymiai paprasčiau.

5. Persivalgymas iki sąmonės netekimo. Paragavus dažnai daugiau, nei tuos 12 rūšių silkių ir mišrainių, vis vien neįmanoma atsisakyti dar poros močiutės pasiūlytų pyragėlių, nors skrandis jau 5 patiekalus atgal buvo sausakimšas. O paskui naujametiniai pažadai : nu šiais metais tai jau valgysiu tik salotų lapus ir varškę.

6. Suvaidintas džiaugsmas gavus nelabai vykusią dovaną. Taip, jie stengiasi, perka, vynioja į dovanų popierių, dovanoja, tad reikia kažkaip mandagiai sureaguoti į nuvylusią dovaną..

7. Tas jausmas, kai 90% feisbuko postų – tai arba zyzimai, kad VĖL PER KALĖDAS NĖRA SNIEGO, arba nuostaba kad pagaliau jis iškrito laiku (labai retai pasitaikantis variantas). Taip, suprantu, tai tradicija ar būtinybė, bet langus namie tai kaip ir kiekvienas turime..

8. Neišvengiami tolimiausiu giminaičių apkabinimai, išbučiavimai bei jų komentarų apie tavo mokslus, naują šukuoseną ar netikusį megztinį kentėjimas sukandus dantis. “Mam, galiu jau eit nuo stalo?”

9. Panikos priepuoliai, kai negali susirasti kur švęsti naujuosius.. ypač kai iki jų telieka 3 dienos. Ir dar kai neįsivazduoji, ar geriau dėtis blizgančią suknelę ir aukštakulnius, ar paeis džinsai su kedais.

10. Švilpiantys vėjai piniginėje ir paniška baimė tikrintis banko sąskaitą pasibaigus dovanų pirkimo maratonui. Nu, nieko, sekantį mėnėsį apsieisiu bomžpakiais ir grikiais. Kaip kažkas sakė: “Gerai, kad tokios šventės tik kartą per metus.”

 

  

  

  

  

Taigi dabar, pasibaigus dar vienam švenčių bumui, linkiu kiekvienam atsigauti, pailsėti, pradėti vykdyti savo naujametinius pasižadėjimus. Ir pradėkit taupyti jau kitiems metams, nes, kaip taisyklė –  kuo daugiau tau metų, tuo didesnė pinigų suma dingsta nupirkus visems dovanas..

Dorota

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s